Ga verder naar de inhoud

VACATURE: Impactcoach (80% of 100%)

20/11/2023

De Sociale InnovatieFabriek breidt uit! Vanaf 2024 versterken we ons team met een extra impactcoach. Je ondersteunt burgers, ondernemers en organisaties bij de uitwerking en realisatie van hun sociaal-innovatieve concepten. Dat doe je zowel via één-op-één begeleiding als in ondersteuningstrajecten voor groepen.

Vacture impactocach sociale innovatiefabriek

Over Sociale InnovatieFabriek

Sinds 2013 gaat de Sociale InnovatieFabriek voluit voor haar missie: sociale innovatie en sociaal ondernemerschap ondersteunen, om zo belangrijke maatschappelijke uitdagingen aan te pakken en op te lossen. SIF is een hotspot voor iedereen die de wereld via vernieuwende concepten inclusiever, duurzamer, meer solidair - kortom beter - maakt. We inspireren en informeren over kansen, mogelijkheden en bestaande praktijken. Dat doen we zowel online (website, nieuwsbrief, sociale media) als via workshops, inspiratiesessies, netwerkevents en door samen te werken met de media.

We versterken sociale innovaties en sociale ondernemingen door aangepaste begeleiding te bieden voor en door onze community van innovatoren, ondernemers en partners. We hebben een groot aanbod aan workshops, online tools en thematische trajecten. Daarnaast verbindt Sociale InnovatieFabriek de community met een netwerk van kansengevers, die de innovatoren met hun kennis en netwerk verder op weg helpen.

Dit houdt de job van impactcoach in

Als impactcoach ondersteun je burgers, ondernemers en organisaties bij de uitwerking en realisatie van hun sociaal-innovatieve concepten. Dat doe je zowel via één-op-één begeleiding als in collectieve ondersteuningstrajecten.

Eén-op-één begeleiding

 • Persoonlijke begeleiding (live of online) waar je de noden en gewenste groeipaden van de innovatoren detecteert. Op basis daarvan formuleer je advies-op-maat. Je brengt innovatoren in contact met relevante spelers, voorziet opvolggesprekken of andere tussentijdse contacten.
 • Na een inwerkperiode heb je een uitgebreide kennis van ons netwerk van financiële en niet-financiële kansengevers.

Ondersteuningstrajecten in groep

 • We organiseren online en offline trajecten waarbij groepen sociaal innovatoren en sociaal ondernemers samen een reeks workshops volgen.
 • Als impactcoach stippel je samen met het team zulke trajecten uit, al dan niet op maat van een specifieke doelgroep. Je faciliteert de workshops en stemt de inhoud af op de specifieke noden van de deelnemers.
 • Je hebt oog voor het groepsproces en faciliteert het peerleren, dus leren van elkaar.
 • Je werkt aan een voortdurende verbetering en innovatie van ons eigen aanbod. Evaluatieve en bijsturingsvaardigheden zijn hiervoor belangrijk.

Projectmanagement

 • SIF werkt regelmatig (mee) aan events en nieuwe trajecten. Je bent er vaardig in om een project van a tot z te organiseren, van de dossieropmaak tot de budgetopvolging. Van sprekers engageren tot hen een persoonlijke bedanking bezorgen.
 • Je vindt het geen probleem om er in onze interne werking af en toe een logistieke taak bij te nemen.
 • Je hebt feeling met werken vanuit online omgevingen. Je verrijkt onder meer ons online aanbod www.socialeinnovatieatelier.be en zorgt ervoor dat gebruikers deze tool optimaal kunnen benutten.
Vacature impactcoach sif

Als impactcoach weet je een sfeer te scheppen die mensen uitnodigt om info te delen en door te graven. Je kunt engagement bij anderen aanwakkeren, mensen blijvend betrekken, enthousiasmeren en activeren.

Jouw profiel

 • Je hebt een masterdiploma of je beschikt over verworven competenties op masterniveau.
 • Je hebt minstens 3 jaar relevante ervaring.
 • Je bent geïnteresseerd in sociale innovatie en sociaal ondernemerschap. Maatschappelijke tendensen zijn je niet vreemd. Je bent vertrouwd met de werking van ondernemingen, middenveldorganisaties, kennisinstellingen en overheidsinstanties. Ervaring in een sociale onderneming is een sterk pluspunt.
 • Je hebt ervaring in het opzetten en/of begeleiden van innovatieve processen. Je beschikt over de nodige vaardigheden en ervaring op vlak van adviseren en begeleiden van individuen, groepen en organisaties.
 • Je hebt ervaring met workshops geven en je weet groepsdynamiek en -processen in gang te brengen. Als goede coach heb je faciliterende vaardigheden en weet je een sfeer te scheppen die mensen uitnodigt info te delen en door te graven.
 • Je bent een geboren netwerker, beschikt over een sterk inlevingsvermogen en streeft continu naar optimale kwaliteit en samenwerking. Daardoor kun je engagement bij anderen aanwakkeren en mensen blijvend betrekken, enthousiasmeren en activeren.
 • Je bent bedreven in projectmanagement en beschikt over sterke planmatige en methodologische vaardigheden.
 • Je hebt een lerende houding en je bent bij uitstek zelfstartend. Je kan zowel zelfstandig als in team werken en bent flexibel ingesteld. Als team springen we ook voor elkaar in de bres. Je vindt het boeiend om zelf en samen oplossingen te bedenken en uit te werken.
 • Je hebt een stevige ervaring in het werken met digitale tools. Je bent vlot met de courante softwaretoepassingen (Word, Excel, PowerPoint,…).
 • Je bent communicatief en klantvriendelijk ingesteld; hebt een heldere schriftelijke en mondelinge communicatiestijl.
 • Taal: correct Nederlands. Engels en/of Frans is een pluspunt.
 • Je bent diplomatisch, professioneel en je houdt van pionierswerk.

Ons aanbod

 • Contract van onbepaalde duur, voltijds of 80%
 • Voorziene datum indiensttreding: begin 2024
 • Vergoeding volgens barema L1 van PC 329.01
 • Dertiende maand
 • Relevante anciënniteit wordt in aanmerking genomen
 • Gratis woon-werkverkeer met openbaar vervoer, fietsvergoeding en terugbetaling van verplaatsingsonkosten
 • Maaltijdcheques
 • Gebruik van laptop van de werkgever
 • GSM-abonnement, of tussenkomst in eigen GSM-abonnement
 • Flexibele mix van kantoorwerk, thuiswerk en 'op de baan'. Ons kantoor bevindt zich op een boogscheut van Manneken Pis in Brussel.
 • Een uitdagende en afwisselende job in een organisatie met een tof team en een sector met een hoge maatschappelijke relevantie

Wij zijn geïnteresseerd in je kwaliteiten ongeacht je geslacht, handicap, etnische afkomst en nationaliteit. Wij verzekeren een professionele en discrete behandeling van je kandidatuur.

Ben jij de geknipte kandidaat?

Bezorg ons dan je CV en motivatiebrief uiterlijk op 4 december 2024, via info@socialeinnovatiefabriek.be.

Meer artikels

In 2050 spreken we niet meer van de SDG's maar van de Awesome Anthropocene Goals. Die zijn mooi, opwindend en hoopvol. In 20 hoopvolle pancartes tonen de aanwezigen hoe een protestmars van 2050 eruit ziet.

Dit was System Shakers 2023: vol verbinding en energie kijken naar de toekomst van sociale innovatie.

21 november 2023

Sociale InnovatieFabriek werd 10 jaar en vierde feest. En hoe: met een mix van inspiratie, beweging, poëzie en vooral verbinding. Bekijk hier het fotoverslag.

Vacature communication manager Sociale Innovatie Fabriek

VACATURE: Communicatiemanager (80% of 100%)

21 november 2023

Zin om je van a tot z te ontfermen over onze communicatie? De Sociale InnovatieFabriek breidt uit! Vanaf 2024 versterken we ons team met een communicatiemanager. Bekijk hier de vacature.

Sociale innovatie artificiële intelligentie

Artificiële Intelligentie als collega-changemaker voor sociale innovatie

Karen Hiergens - 14 november 2023

Artificiële Intelligentie kan ook interessant zijn voor maatschappelijke vernieuwers en sociaal ondernemers. Ai for good: handleiding voor social intrapreneurship coaches geeft massa's tips om Ai te gebruiken in jouw dagelijks werk.